Положення про Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області

Положення про вебсайт Управління освіти Ніжинської міської ради

Карта закладів освіти підпорядкованих Управлінню освіти

Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту "AIKOM"

Наказ №09 від 18.01.2023 "Про доповнення списків учнів закладів загальної середньої освіти на харчування за кошти міського бюджету у 2022-2023 н.р."

Наказ №6 від 10.01.2023 "Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію"

Наказ №150 від 20.12.2022 "Про посилення контролю за виконанням вимог законодавства щодо забезпечення функціонування української мови як державної у закладах та установах, підпорядкованих Управлінню освіти"

Стратегія розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Ніжинської територіальної громади на 2022-2024 роки

План мережі закладів освіти на 2020-2024 роки

План роботи Управління освіти 2024 рік

Наказ 121 від 12.10.2021 р. "Про затвердження Порядку проведення контролю за діяльністю закладів освіти (установ), підпорядкованих Управлінню освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області"

Пропозиції директорів до плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на 2022-2023 навчальний рік

Виступ начальника Управління освіти Валентини Градобик на сесії Ніжинської міської ради 20.01.2022

ВПП ООН

Наказ №94 про прозорість та відкритість

Новини

Сертифікація – «у фокусі» уваги вчителів базової школи

 

На сьогодні існує дві процедури оцінювання професійної діяльності вчителя – атестація та сертифікація.

 

Атестація є обов’язковою процедурою та відбувається один раз на п’ять років. У свою чергу сертифікація – процедура добровільна і спрямована на виявлення та заохочення вчителів з високим рівнем фахової майстерності.

Про актуальні питання щодо сертифікації вчителів у 2023 році спілкувалися із Тетяною МАХАНЬКОВОЮ, начальницею управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області.

 

Сертифікація вчителів відбувається із 2019 року, - зазначає пані Тетяна. - Попередні чотири роки взяти участь у процедура мали змогу лише вчителі початкових класів. А у 2023 році учасниками сертифікації також зможуть стати вчителі базової середньої освіти, що викладають українську мову і літературу та математику.

 

Тетяно Михайлівно, на Вашу думку, чому вчителеві варто долучитися до цієї процедури?

 

Сертифікація проходить у три етапи: зовнішнє незалежне тестування; самооцінювання власної професійної діяльності та зовнішнє оцінювання професійних компетентностей, та має чимало переваг. Педагог зможе оновити теоретичні знання та вдосконалити предметно-методичні компетентності під час зовнішнього незалежного оцінювання, об’єктивно подивитися на власну фахову майстерність через оцінку незалежних експертів. Як результат, вибудувати індивідуальну освітню траєкторію для професійного самовдосконалення.

 

Окрім того, сертифікація має і фінансові переваги – щомісячна доплата сертифікованим вчителям у розмірі 20 % від посадового окладу та можливість позачергової атестації. Також сертифіковані вчителі мають змогу долучитися до освітньої експертної діяльності

 

Хто з учителів може стати учасником сертифікації?

 

Відповідно до чинного законодавства у 2023 році із числа вчителів української мови і літератури та математики учасниками сертифікації можуть стати педагоги, які відповідають таким критеріям: викладають навчальний предмет відповідного профілю у 5, 6 класах Нової української школи та мають стаж педагогічної роботи на відповідній посаді не менше двох років. Окрім того, ці вчителі володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями і готові їх поширювати.

Нагадую, що реєстрація на сертифікацію для вчителів української мови і літературу та математики розпочнеться 01 серпня, проходитиме у два етапи та завершиться 11 серпня поточного року.

 

В Україні сертифікуватися матимуть змогу по 500 учителів кожного профілю. Із Чернігівщини мають змогу пройти зовнішнє оцінювання своєї професійної діяльності 15 учителів української мови і літератури та 14 вчителів математики.

Проте на другому етапі сертифікації – у період із 7 по 11 серпня – педагоги матимуть змогу зареєструватися на вільні місця, невикористані іншими регіонами.

 

Що Ви порадите вчителям для успішного проходження сертифікації?

 

Сертифікація, перш за все, це пріоритет педагога, який прагне самовдосконалення, саморозвитку та професійного зростання. Тому бути сертифікованим – це престижно. Звісно, що вчителі готуються до проходження зовнішнього оцінювання. У першу чергу, ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників. Нагадаю, що це добровільна процедура, сертифікуватися учитель має змогу кожні три роки та може відмовитися від проходження від процедури на будь-якому з її етапів. Також раджу повторно опрацювати відповідну законодавчу базу, Державний стандарт базової середньої освіти, Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти.

 

Державна служба якості освіти України завжди підтримує творчих, професійних педагогів, готових до вдосконалення освітніх методик та власної професійної діяльності. Запрошуємо вчителів долучитися до якісних змін в освіті та взяти участь у сертифікації.

Ми у соцмережах